internet girişimciliği

cayisallama
Sabah sabah işe uyku sersemi zar zor geldim. Bazı insanlar benim gibi değil adam uyanıyor kahvaltısını yapıyor, sporunu yapıyor öyle geliyor işe. HAtta servise binerken nasıl bir enerjiyse günaydın şekerler bile diyebiliyor. İş yerine girince günaydın diye çığlık bile atabiliyor.Ben de az hantal olabilirim bilemiyorum. uyanmak için kendim zorlarken bu süre saat 10 u rahat buluyor.

Sabah saat dokuz gibi bu taraz arkadaşlar ki çok imreniyorum onlara, bir muhabbet gelişiyor aralarında internet girişimciliği ile ilgili.

son zamanlarda internet girişimciliği, türk sanatsal film tarzında muhabbetlere ki bu muhabbetleri pek duyamaz oldum insanlardan ama oldukça meraklı bir şekilde hatta bir dedikodu duymuş teyze gibi yanaşıyorum ve bende sabah sabah öyle yaptım.

İş yerinde ki sabunluk (emekliliğine bir kaç ayı kalan kişi) emeklilik planlarını bizim sofi arkadaş üzerinden yapıyormuş meğer. En son tekel bayii açacaktı demek ki vazgeçmiş tekel bayiiden. Muhabbet internet girişimciliği üzerine gelmiş.

Sabunluk abinin aslında yapacağından değil ama askerde olduğu gibi (gbkz:hacı hoca kısmı üzerinden yapılan alaycı muhabbet) her zaman ve her yerde tuttuğundan bir girişimcilik fikri ve eğlence tadında geçirmek derdinde.

Fikir aslında güzel bir fikir de sayılır internet camiası ile ilgili. Zira o kadar saçma sapan şeylere önem gösteriliyor ki o kadar saçma sapan şeylere kıymet veriliyor ki bu fikrinde kıymetli olduğunu düşündürmedi değil bir an için bana.

Abinin fikri tam olarak şöyle;
Bir internet sitesi kuralım adı solukoglu.com olsun. Hediye paketleri şeklinde bir site olsun site içerisin de bir yasin üç ihlas, sadece yasin, bir hatim, bilumum hayır hasenat ve türevleri.
Bu fikre köy derneği ve sitesinden gelen yahu memet amca vefat etti. Allah rizası için bir yasin okuyalım fikriymiş. Deferruata giremiyorum tabi şimdi ve buna benzer ricalar.
Bizim sofi arkadaştan da isteği şu şirketin ve sayfanın bütün sponsorluğunu kendisi karşılayacak. Güvenli mi güvenli bir site yapımı için destek alacak. Dualar cameraya çekilip parasını yatıranlara youtube üzerinden yayın yapılacak. (Bak pz.... youtube tan para kazanılacağını da biliyor). Bunun dışında iş yerinde çalışan ve cumaya vakit namazlarına gidenleri de kısmi çalışan yapıp (gbkz:bana da dua edermisin) sorusunu gelir bağlayacak.
site için belli başlı sloganlar da düşünülmüş. (gbkz:Sizin için üflüyoruz). Solukoğlu. Hertürlü hayır hasenat yapılır.

Bu kötü mizaha daha fazla dayanamayıp uzaklaşmıştım yanlarından.