furkan vakfı

cayisallama
Kendilerini ak parti tarafından iftiraya uğramış olarak görüyorlar. Tepkileri twitter da mevcut akp yerine zkp diye hitap ediyorlar. Zulmü kalkındırma partisi.

Ak parti tarafından baklılırsa bu ve buna benzer hocalarda potansiyel mevcut, insan mevhumu oldukça fazla ve liderleri uzunca yıldır aşırı muhalif. En son afrin operasyonu ile ilgili yapılan açıklama hükümeti oldukça kızdırmış olsa gerek. Son açıklama;Vakıf ise kendilerinin yanlış anlaşıldığını ve iftiraya uğradığını savunuyor. Olaylar ile ilgili vakfın açıklamaları aşağıdaki videolarda var.

video 1


video 2
https://youtu.be/q2Mg1gEq-fU

video 3
https://youtu.be/3Y0cMYc5stc
elfirâşetüzzerka
Fetö devletin paraleli ise furkan Vakfı yani mahmut efendi (ismailağa cemaati) de diyanetin paralelidir. Cübbeli Ahmet 'i diyanet reisliğine layık görüyor, diyanet i beğenmiyor, kendilerini üstün görüyor ilahiyatçıları zındık olmakla suçluyor beğenmemezlik ediyorlar.
Sıra Süleymancılara, Adıyaman -menzil cemaatine ve kendilerini kuran islamcıları olarak tanıtan Şii mustafa islamoğlu tayfasına da gelecek inşallah. Tarikatler osmanlı döneminde ki gibi tasavvuf ile zühd ve takva ile meşgul değil rant ve saf insanlardan para yolma derdinde. Adıyaman Menzil cemaati liderleri otobüs seferleri düzenleyip milletten para yolarak fabrikatör oldular. Sihirli(!) çorbalarla ekmeklerle ayakta uyuttular. Sıradan bir vatandaş olarak ben görüyorum bunları da, devletin bu zamana kadar görmemezlikten gelmesi büyük ayıp bence. Geç bile kaldılar. Ha diyanet çok mu mübarek orası tartışılır. Ama nihayetinde devletin. Herkesi kuşatıyor. Sen şucusun sen bucusun diye Ayrıştırmıyor insanları
gercektosunpasa
furkan vakfı yasal değilse neden yıllardır faaliyet yapmış 22.11.1994 kurulmuş sonradan farklı yerleremi çalıştı aceba iran gibi bence devlet vakıf ve örgütleri takip ediyor raydan çıkınca yargılayıp rayına oturtuyor.bazı cemaatler fazla büyüyünce devlete kafa tuttu devletde bunu tabi ki kabul etmez