falling stars akımı

ccc
Aslında bu akımı başlatan kişi Rus DJ Smash. Bir özel jetten inip kendini yere atan DJ SMash, o sırada çektirdiği pozunu Instagram'da paylaştı.Seda Sayan yere düştü görenler yok artık dedi. İlk bakışta ayağı takılmış yere düşmüş imajı veren o poz aslında yeni bir akımının ürünü. Falling Stars yani kayan yıldızlar akımına kapılan Seda Sayan çıktığı bir kafenin önüne yatarak poz verdi. Herkes Seda Sayan'ın yere düştüğü düşünüyordu ki işin aslı bambaşka çıktı. Bakalım Seda Sayan ilk olarak DJ SMash'ın başlattığı o akımı Türkiye'de devam ettirecek mi?coriolis kuvveti

cayisallama
dönen bir platformun merkezinden karşı tarafına yürümeye çalışan biri tarafından anlaşılabilir. Yürümek istediği tarafa doğru dik açıyla itildiğini görür. Benzer şekilde, dönen yer kürenin yüzeyi üzerinde hareket eden hava, kuzey yarım kürede hareket yönünün sağına, güney yarım kürede soluna saptırır.

faiz dışı bütçe

drnacmgl
Faizler hariç tutularak bakılan dengeye de faiz dışı bütçe dengesi deniyor.

Bunu da şöyle formüle edebiliriz:
Faiz dışı denge = bütçe gelirleri - faiz dışı giderler

Faiz dışı dengede üç durumdan birisi karşımıza çıkar:

Bütçe gelirleri = faiz dışı giderler ise faiz dışı denklik vardır.
Bütçe gelirleri > faiz dışı giderler ise faiz dışı fazla vardır.
Bütçe gelirleri < faiz dışı giderler ise faiz dışı denge açık
veriyor demektir.

aşure günü

axit
Yarındır. Selam verin bol bol.

(YARIN )

ÂŞÛRÂ GÜNÜ NELER YAPILIR?

• O gün, eve ufak-tefek erzak alınırsa, bir sene boyunca evde bereket olur.

* O gün bir müslümana iftar ettiren bütün ümmeti Muhammed'i iftar ettirmiş sevabı alır

• En az on Müslümana birer selâm veya bir Müslümana on defa selâm verilir.

• Fakir fukarâ sevindirilir.

• O gün gusledenler, bir sene ufak-tefek hastalık görmezler.

• 10 defa şu duâ okunur: “Sübhânallâhi mil'el-mîzân ve müntehe'l-ılmi ve mebleğa'r-rızâ ve zinete'l-arş.”

sütçüoğlu ailesi

issiz adam
Şu dizide en sevdiğim yön Sütçüoğlu ailesinde biri sinirli olduğu zaman diğerlerinin sakince kuzu misali anlayışlı olması sinire sinirle karşılık verilmiyor sinirli olanın sinirinin yatişmasını bekliyorlar her ailede bu ânlayis olmalı

14 eylül 2018 3. havaalanı olayları

cayisallama
Bu işler şeffaf olmalı. Halka açıklanmalı. Haklarını istemeleri işçilerin en doğal hakkı. Hakkını vermeyenin cezalandırılması şart. Bunun dışında hakkını ararken terör estiren insanların da ceza alması şart.

Şeffaf yapılsın lütfen.

3. Havalimanı inşaatında geçtiğimiz günlerde çıkan olaylarda çok sayıda işçi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 43 kişi dün emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edildi.

15 kişi adli kontrol, 28 kişi ise "Kamu Malına Zarar Verme", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "Polise Mukavemet", "İş ve Çalışma Hürriyetinin İhlali" suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme 24 kişiyi tutuklarken 19 kişiyi ise adli kontrol uygulanmasına karar verdi.