devlet bahçeli

cayisallama
MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin seçim beyannamesine son şeklini verdi. MHP, “İhanet” süreci’’ olarak tanımladığı İmralı ile müzakerelere son verecek. Teröristbaşı (gbkz:Abdullah Öcalan)’ı İmralı’dan çıkarıp, F tipi cezaevine nakledecek. MHP Öcalan’ın, ‘’İmralı’da ağırlanan özel mahkum statüsünden çıkarılarak, F tipi cezaevinde tam tecrit şartlarında tutulmasını, örgütü yönetmesinin de engellenmesini’’ istiyor.
İHANET SÜRECİ
Beyannamede ‘’Terörle müzakere değil, mücadele edilecek. Yürütülecek kararlı bir mücadele ile bölücü terör uluslararası uzantıları dahil olmak üzere en kısa zamanda kesin olarak bitirilecek’’ denildi.
Bahçeli’nin gelecek hafta kamuoyuna açıklayacağı beyannamede, 350 bin öğretmene “atama”, 4/C’lilere “kadro”, yaş haddine takılanlara ise “emeklilik” hakkı müjdesi veriliyor. Emekli esnaftan kesilen yüzde 15’lik Sosyal Güvenlik Primi de kaldırılacak.
elfirâşetüzzerka
zamanında partisini paralele teslim etmediği gibi ülkesini de teslim etmemek adına, darbe girişimi başlar başlamaz siyasi ideolojilerini bi kenara bırakıp iktidarın yanında olan siyasi lider.
elfirâşetüzzerka
vatan söz konusu olunca siyaset fikirlerinin rafa kaldırıldığını bir kez daha gözlerimizin önüne seren, aldığı davet uyarınca (gbkz:7 ağustos ak parti istanbul yenikapı mitingi)'nde bizlerle birlikte olacak siyasi lider.
abuzeroklava
15 temmuz darbe girişiminde hükümete destek vermiş siyasi parti lideri. Destek vermesi siyaseten güzel mi güzel bir olay ancak televizyona çıkıp ben ve ülküdaşlarım bu hainlere karşıyız. Bu darbeye karşıyız demeleri gerekirdi. Kendi tabanına bunu söylemesi gerektiğini düşünüyorum. o zamanlar belki o kadar müsait değildi durum bilemiyorum ancak liderin lideri erdoğandır. Kriz zamanı bunu gayet net göstermiştir.
abuzeroklava
Bahçeli dayanamamış... Haksız mı? Şu anda MHP'nin yeni anayasaya verdiği destekten dolayı kendisine hakaret eden bazı kimseler, 2002'de Kemal Derviş ve İsmail Cem'in başını çektiği dönmeler koalisyonuna destek vermediği için de sövüyorlardı. Gerçekleşse, tam bir işgal koalisyonu olacaktı. Bunlar alacakları yüzde 1 oya bakmadan Türkiye'yi yönetmek isteyen bir ekipti. Bahçeli seçim kararı alarak Türkiye'ye kurulan tuzağa mani olmuştu. Bunları unutanlar olabilir ama hatırlayanlar da var. 367 saçmalığından kaynaklanan tıkanıklığın önünü yine Bahçeli açmıştı.
Şimdi sövenlere göre, o zamanlarda da yanlış yapmıştı. Öyle ya, Türkiye'ye ne olursa olsun... MHP'nin görevi her şartta Erdoğan'ı indirmek olmalı..!. Sonrası..? Sonrası önemli değil... Tufan olsun, tek Erdoğan gitsin. Halbuki MHP'nin ideolojik temele oturan bir parti olarak Türkiye'yi tek başına yönetecek oy alması ihtimal dahilinde değil. En fazla koalisyonun küçük ortağı olabilir. Merhum Alparslan Türkeş, yüzde 3 oy alarak 40 sene etkin siyaset yaptı. Kimse niçin daha fazlasını almıyorsun dedi mi? MHP gibi bir parti için birinci öncelik oy toplamak ve sadece partiyi büyütmek değildir. Böyle olsa zaten MHP değil, merkez sağ parti olması gerekir. MHP'den memleketi de kendisini de imha pahasına Erdoğan'a saldırmasını beklemek MHP'nin tarihi misyonunu hiç anlamamış olmak demektir. Bu da ancak, Bahçeli'den ölesiye nefret etmeyi, siyaset yapmak zanneden sözüm ona milliyetçi aydınlara yakışır. Dostlarım var üzülüyorum hallerine... Bir an önce titreyip kendilerine dönmelerini dilerim. MHP'den yetişen kadrolara yakışan, ona buna sayıp sövmek yerine, bu adam kıtlığında, ölümüne muhalefet bataklığından bir an önce çıkarak, bürokraside meşru siyasi iktidarın elini rahatlacak şekilde görev almaları, memlekete hizmet etmeleridir.
0 /