aziz sancar

abuzeroklava
university of north carolina'da görev yapan bilim adamı. istanbul üniveristesi tıp fakültesi'nden mezun olduktan sonra amerika'ya doktora için giden bu yüce insan biyolojik saat ve cell cycle proteinleri hakkında çalışmalar yürütmekte. nobel alabilecek potansiyeldeki nadir türk bilim adamlarından olan aziz hoca 1946 mardin doğumlu..
casper
Aldığı Nobel ödülünden sonra yaptığı konuşmada "Türk halkının bu kadar mutlu olacağını bilsem daha çok çalışıp 20 yıl önce alırdım ödülü " demiş bilim adamıdır. Teşekkür ederiz efendim.
angarali
Sigara kaynaklı kanser tedavisi için tarihi bir adım. Çalışmanın sahibi "Türk Dünyasını temsil ediyorum" diyen Türk bilim adamı Aziz Sancar.
abuzeroklava
Prof. Dr. Sancar, bir öğrencinin din ve bilim arasındaki ilişkiye dair sorduğu soruya verdiği yanıtta, "Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum. Müslümanlığımla övünüyorum. Türkiye'deki evrim tartışmaları beni çok üzdü. Türkiye'nin çok sorunu var. Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır, isteyen inanmaz fakat bunu kalkıp büyük devlet, millet sorunu yapıp kavga ederek bütün enerjimizi boşa harcıyoruz." ifadelerini kullandı.
devamını okumak için tıklayınız...
(bkz:evrim teorisi)
piri fani
"1000 yıl önce Türk Dünyası bilimde öndeydi, sonra derin bir uykuya daldı. Çin de bizimle benzer süreçleri yaşadı ama şimdi toparlanıp bilimsel üretimde tekrar ilk sırayı alıyor. Oturup düşünmemiz lazım, neyi yanlış yapıyoruz?"