anneler günü

cayisallama
anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.
ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.
Türkiyede mayıs ayının 2. pazar günü kutlanır.
cayisallama
Bu gün annem aradı sitem etti. Aslında babam aradı annem sitemi babamın sesinin arasına karıştırdı. Olayı gel de anneme anlat. Sevgili anacım bir günle olacak şey değil bu anneler günü. Ben seni her gün her zaman seviyorum.

İşin ucu antik yunana değiyor taa. Yani bizm kültürümüzde olmayan bişe. Ayrıca insanlar tüketsin diye böyle günler ortaya çıkarmışlar falan filan dedim. Kardeşin çiçek aldı dedi. Sonra vaz geçtim anlatmaktan. İyi ki doğdun tarzında saçma bişe dedim. Kutlu olsun falan dedim.

Hayır suç ben de Allahın kürtüne ne anlatıyorum. Ayrıca aile içi siyaset konusunda berbat durumdayım. Bu kapitalizm denen şeye hadi yeni nesil biraz alıştı ama önceki jenerasyonlarda bu tam emilmedi. Önceki jenerasyonlar bu kaptalim işini rusya gibi yaşıyorlar resmen.


abuzeroklava
böyle de güzel insanlar var hala. görünce okuyunca nasıl seviniyorum nasıl seviniyorum anlatamam.
çok yaşa sen çocuk.

Ağrı'da yaşayan Recep Tursun, 15 yıl önce evlerinin önündeki kerpiç tandır evinin çökmesi sonucu yatağa bağımlı hale gelen, şeker hastalığı nedeniyle de sol gözünü kaybeden diyaliz hastası annesine 12 yıldır çocuğu gibi bakıyor.