17 haziran 2017 manisadaki askerlerin zehirlenmesi

Alangoya
Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında akşam yemeği sonrası rahatsızlanan 500 asker, kusma ve bulantı şikayetiyle hastanelere kaldırıldı. Manisa Valisi Hakan Güvençer ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'Üzücü olan durum bazı askerlerimizin durumu düne nazaran daha ciddi' dedi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Zeki Çolak'ın da Manisa'ya doğru yola çıktıkları öğrenildi. Öte yandan geç saatlerde kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 çalışanının gözaltına alındığı bildirildi.

ilk defa olan bir şey değil. koskoca askeriyede böyle şeylerin denetimini nasıl yapamazlar aklım almıyor.
hiç birine bir şey olmaz umarım.
abuzeroklava
3. kez aynı kışlada yaşanan besin zehirlenmesi vakasıdır.
Anlayana sivri sinek saz. Anlamayana davul zurna az. Türkiye her yerde ve her işte güvenlik konseptine geçmeye mecbur... Akla hayale gelmedik yerlerden saldırıyorlar.. Manisa'da sürekli aynı kışlada askerlerimizin yemekten zehirlenmesi terör saldırısı olarak incelenmelidir. Bence, Fetö bağlantısı dahil her ihtimal değerlendirilmeli. Şirketin sözleşmesi derhâl feshedilip yüklüce tazminat alınmalı...
bobiler
akit gazetesinin bir oturuşta 50 tabak yemek yiyen birde cariyelik peşinde koşan kadın yazarı aşırı yeyip hastanelik olunca koşa koşa geçmiş olsuna giden genelkurmay başkanı iki lokma yemek yüzünden zehirlenen mehmetçiği ziyaret etmedi.

ne günler göreceğiz.
(bkz:hulusi akar)